DOSEM Sanat; 1995 yılında EFOR dershanesi bünyesinde Ahmet TEMİZ koordinatörlüğünde Mustafa Cemil TURHAL ve Orhan DOĞRU tarafından resim kursu olarak kurulmuş olup; 2 yıllık bir çalışma sürecinden sonra Olgunlar Sokak Kent Apartmanında İŞLEM SANAT MERKEZİ ismiyle yaklaşık olarak 3 yıl faaliyet göstermiştir.

Burada ki faaliyetlerine görsel sanatlar haricinde ritmik ve fonotik sanatları da dahil ederek 1999 yılında Ankara’da ki sayılı dans kurslarından birisi olmuştur.

1999 yılı itibarıyla Atatürk Bulvarı Kavaklıdere adresine taşınmış ve faaliyetlerine yeni açılımlar yaparak devam etmiştir.

2005 yılına kadar Kavaklıderedeki adresinde faaliyet gösteren kurumumuz bu tarihten itibaren Kızılay Fevzi Çakmak sokağa taşınarak bünyesinde tiyatroyuda oluşturmuştur.

DOSEM; sanat eğitimi vermek amacıyla başlamış olduğu faaliyetlerine sanatsal organizasyonlarda yer alarak devam etmiştir. Özellikle İlköğretim Okulları bünyesinde yapmış olduğu faaliyetlerle kendini geliştirerek Ankara’nın sayılı Sanat Eğitimi ve Organizasyonu kuruluşlarından birisi haline gelmiştir.

Sanat Eğitimi faaliyetlerini Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olarak devam ettiren DOSEM; yaptığı ve yapacağı organizasyonlarda da sanatın ön planda olmasını amaç edinmiş bir kurumdur.